![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6082016
*
nr 608 2016
Spegel
Förgylld, "sol", höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:08:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 13:42:37
1
2.000 kr
28/10 08:37:00
2
200 kr
30/10 09:02:10
3
400 kr
30/10 09:02:35
3
500 kr
30/10 09:02:55
3
600 kr
30/10 09:03:25
3
700 kr
30/10 09:03:47
3
800 kr
30/10 09:04:17
3
1.000 kr
30/10 09:07:27
3
1.500 kr
2/11 16:53:19
4
2.000 kr
2/11 17:05:15
1
Vinnande bud
2/11 19:03:45
4
2.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 608 2016
Spegel
Förgylld, "sol", höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 13:42:37 | 1 | 2.000 kr |
28/10 08:37:00 | 2 | 200 kr |
30/10 09:02:10 | 3 | 400 kr |
30/10 09:02:35 | 3 | 500 kr |
30/10 09:02:55 | 3 | 600 kr |
30/10 09:03:25 | 3 | 700 kr |
30/10 09:03:47 | 3 | 800 kr |
30/10 09:04:17 | 3 | 1.000 kr |
30/10 09:07:27 | 3 | 1.500 kr |
2/11 16:53:19 | 4 | 2.000 kr |
2/11 17:05:15 | 1 | Vinnande bud |
2/11 19:03:45 | 4 | 2.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53